Ana Sayfaya Dön

Geleceğin Liderleri ailesi olarak 2009 yılında yepyeni bir solukla yeniden yola çıkmış bulunmaktayız. “Geleceğin Liderleri” olmak azmi ve hedefiyle yola çıkan ekibimiz tarihten ders alıp geleceğe bakan, Dünya’daki gelişmeleri okuyabilen ve geleceğe dönük olarak büyük projeleri gerçekleştirme amacını taşıyan modern ve çağdaş üniversite gençlerinden oluşmaktadır.

Biz burada çok büyük hedefler peşinde koşan özel bir ekibiz . Hepimiz çok iyi biliyoruz ki şimdinin gençleri olan ve üniversite eğitimimizi Türkiye’nin en güzide, en prestijli üniversitesi olan Koç Üniversitesi’nde alan bizler; bundan yirmi yıl sonra Türkiye’yi yöneten “Geleceğin Liderleri” olacağız.

Amacımız; özellikle bu potansiyelin bilincinde olan ve bu bağlamda geleceği hedefleyen üniversiteli gençleri bir araya getirerek daha şimdiden birbirleriyle tanışmalarını sağlamak ve faaliyetlerimizle bir araya geleceğimiz “Şimdiki Liderler”in kıymetli tecrübelerinden faydalanmak; bu tecrübelerle kendimizi geleceğin dünyasına hazırlamaktır. Günümüz dünyasının artık global bir köy haline geldiği hepimizin malumudur. Dünyanın en ücra noktalarına kadar ulaşan global haber ağı sayesinde artık hiçbir şey gizli kalmamakta, hiçbir duvar insanların arasına girememektedir. Yeni dünya düzeninin getirdiği çağın gereklerine uygun olarak kendimizi yetiştirmemiz gerektiği gayet aşikardır.

Bizler geleceğe farklı bir pencereden bakan ve lider  olma yolunda önemli adımlar atan üniversite gençleri olarak bunu şimdiden farketmiş ve bu minvalde bir araya gelerek daha şimdiden yirmi yıl sonrasının dünyasını inşa etme azmine girmiş bulunmaktayız. Yaptığımız ve yapacağımız faaliyetlerle hergün çıtamızı bir üst noktaya daha taşımakta; hergün daha büyük hedeflere doğru koşmaya devam etmekteyiz. Özellikle üst düzey işadamları ve devlet erkanıyla bir araya gelmekte; Türkiye’nin en kıymetli bilim adamlarıyla üyelerimizi bir araya getirmekten büyük onur duymaktayız. Türkiye’nin en elit, en üst tabakada yer alan kıymetli büyüklerimizle aynı ortamda bulunmak ve onların engin tecrübe deryalarından birkaç damla olsun nasiplenmekle üyelerimizin geleceklerini inşa etmelerine yardımcı olmaktayız. Ayrıca bu sayede üyelerimiz birbirleriyle tanışıp kaynaşmakta; bu vesileyle ileriye dönük çok ciddi dostlukların kurulmasına da yardımcı olmaktayız. Tabii ki bu kadar kıymetli bir ekibi bir araya getirmenin ciddi fedakarlıkları var. Bunun bilincinde olan bizler, çalışma disiplinimizden ödün vermeyerek en ciddi şekilde faaliyetlerimizi sürdürmekte ve yalnızca bu yönde bize katkılarını sunacak üyelerimizle birlikte aktivitelerimize devam etmekteyiz.

Ve bizim inancımız şudur ki, şu anda beraber olduğumuz bütün arkadaşlarımız yirmi yıl sonra Türkiye’de ve Dünya’da çok önemli konum ve görevlerde olacaklardır. Arkadaşlarımızla bu genç yaşlarda tanışmış olmanın ayrıcalığını o zaman çok daha iyi anlayacağımızdan hiç şüphe duymamaktayız.

Ulu önder Atatürk’ün de söylemiş olduğu gibi geleceğin biz gençlere emanet olduğunu unutmamak dileğiyle..

M.Yasin DARBAZ
Geleceğin Liderleri
Yönetim Kurulu Başkanı

ydarbaz@geleceginliderleri.org

Ana Sayfa - Kurumsal - Hakkmzda -Faaliyetler - Foto Galeri - İletişim
Tüm Hakları Saklıdır © Geleceğin Liderleri - 2009
Ko niversitesi