Ana Sayfaya Dön

Biz; Koç Üniversitesi bünyesinde toplanan, liderlik vasfı taşıdığına inanan ve gelecek için büyük hedefleri içinde barındıran üniversite öğrencilerinin kurduğu bir oluşumuz.  Bu oluşum bünyesindeki asıl gaye liderlik vasıflarına sahip kişilerin daha bu yıllarda birbirini tanıması ve geleceğe daha sağlam yürümesinin sağlanmasıdır.  Geleceğin Liderleri düzenlediği etkinliklere bugünün liderlerini GELECEĞİN LİDERLERİYLE bir araya getirerek yarının Türkiye’sine daha sağlam yürümektedir.

Günümüz dünya konjonktürü incelendiğinde, gelişmiş ülkelerle geri kalmış ülkeler arasındaki en büyük fark, iyi eğitim almış, sağlam bir özgüvene sahip ve geleceğe sağlam adımlarla yürüyen genç nüfusun eksikliğidir. Bu eksikliğin giderilmesi A ’dan Z ’ye herkesin katkısıyla bir araya gelen gençlerin en iyi şekilde eğitilmesi ve geleceğe kazandırılmasına bağlıdır.

Bu alanda yapılan bütün çalışmalar ve yapılacak bütün yatırımlar bugün itibariyle en geçerli ve en gerekli olan yatırımlardır. Çünkü gençlere yönelik yapılan bütün çalışmalar aslında geleceğin inşasına yönelik atılan en önemli adımlardır.

Avrupa, Asya ve Afrika coğrafyasıyla iç içe olan ülkemizin son dönemde artan önemine baktığımızda ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dile getirdiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bizden beklediği esas vazife akıllara gelmektedir. İşte tamda bu noktada geleceğe emin adımlarla yürüyen gençlerin Koç Üniversitesi’ndeki sesi GELECEĞİN LİDERLERİ bu misyonu kendisinde görerek vazifesini en iyi şekilde gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir.

“Cumhuriyet sizden fikri hür,vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister”

 

 

 

 

Ana Sayfa - Kurumsal - Hakkmzda -Faaliyetler - Foto Galeri - İletişim
Tüm Hakları Saklıdır © Geleceğin Liderleri - 2009
Ko niversitesi